هک !!!

نوشته شده توسط:مدیر سایت | ۰ دیدگاه

چگونه بفهمیم که مورد هجوم یک هکر قرار گرفته ایم !!!

 

مشاهده در ادامه ی مطلب فقط برای اعضای سایت ...

برای استفاده از تمامی امکانات سایت عضو شوید ....

چگونه بفهمیم که -- شده ایم؟ این سوالی است که روزانه بسیاری از افراد از خودشان میپرسند. یا پس از به وجود آمدن مشکلی در سیستم خود فکر -- شدن سیستم به ذهنشان خطور میکند. اما فهمیدن این که آیا نفوذگر توانسته به سیستم ما دسترسی پیدا کند برای خود نشانه هایی دارد. تا دیر نشده این ترفند را مطالعه کرده و در صورت داشتن این نشانه ها سیستم خود را ایمن کنید.*هنگام کار با اینترنت مانیتور شما ناگهان خاموش مى شود یا تصویر آن وارونه مى شود یاسیستم شما به طور ناگهانى خاموش مى شود و یا Restart مى کند.
* شخصى با ID شما در مسنجر Yahoo با دوستانتان صحبت کرده و خودش را به جاى شما جا زده.
* CD-Rom شما خود به خود باز و بسته مى شود.
و ده ها مورد عجیب دیگر که تابحال ندیده بودید و چند وقتى است که با آنها دست به گریبان شدید...
در این موارد احتمال هک شدن وجود دارد . در واقع نفوذگر با نصب نرم افزار هک بر روى دستگاه شما قادر خواهد بود این کارها را انجام دهد . البته در بعضى موارد نیز احتمال دارد سیستم شما دچار خرابى سخت افزارى یا نرم افزارى شده باشد.
ولى هرگز این مورد را از نظر نباید دور داشت که در بعضى موارد نفوذگر علاقه اى به خودنمایى ندارد . او بدون سر و صدا اطلاعات کسب مى کند و شاید دنبال پسوردها ، شماره تلفنها ، کارتهاى اعتبارى و یا موارد دیگر باشد.
یک مورد خطرناک تر هم وجود دارد و آن مورد این است که نفوذگر از دستگاه شما به عنوان طعمه استفاده کند و از طریق آن به سایر کامپیوترها حمله کند و به این طریق رد خود را از بین ببرد.
اگر حملات وى اثر بخش باشد ممکن است شما به عنوان یک هکر دچار دردسرهاى قانونى شوید ! حتى بسته به مکانهایى که هکر اصلى به آنها حمله کرده ممکن است شما واقعا" به دردسر بدى بیفتید.
پس بهتر است هرچه زودتر خود را در این زمینه تجهیز کنید تا هرگز طعمه قرار نگیرید..

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...